Event, HRMeetup, HRMeetupTehran

نخستین دورهمی، HRMeetup برگزار شد!

برگزاری رویداد انرژی زیادی میطلبه، بخصوص اگه در اولین رویداد میزبان نزدیک به 90 نفر علاقمند و کارآفرین حوزه ای باشی که نیاز به جای کار بسیاری داره!

ازونجا که برگزاری چنین رویدادی تا این اندازه مورد تقاضای شما واقع شده، تصمیم گرفتیم تا این حس خوب رو با گزارشی از اولین دورهمی علاقمندان منابع انسانی با شما به اشتراک بذاریم.

اجازه میخواهیم که در ابتدا باهم به HRMeetup، اهداف و برنامه اش بپردازیم و در ادامه گزارش نخستین رویداد رو مرور کنیم.

HRMeetup چجور جاییه؟

همونطور که مطلع هستید، HRMeetup دورهمی علاقمندان منابع انسانی استارت آپ هاست که برای اولین بار در ایران برگزار شد. این سری از دورهمی که توسط HRStartup در آلمان و سایر کشورهای اروپایی برگزار میشود، سعی در فراهم آوردن محلی برای بیان بعد دیگری از کسب و کارها است که معمولا توجه چندانی را جلب نمیکنند. مسائل مربوط به منابع انسانی مهمترین بخش هر کسب و کار را شامل میشوند که عدم توجه به آنها، هر کسب و کاری رو تهدید میکنه. در واقع هدف اصلی این رویداد شبکه سازی، تقویت دانش و شنیدن ایده های نو کارآفرینان در زمینه منابع انسانی است.

در HRMeetup به شنیدن داستان های جذاب شکست و موفقیت کارآفرینان و دیگران از منظر منابع انسانی می پردازیم. این موضوع وقتی جذاب تر میشه که سخنرانان غیر متخصص HR، از تجارب مثبت و منفی خودشون در مواجهه با منابع انسانی میگن! شنیدن این تجارب ارزشمند به ما بیشتر از همیشه کمک میکند تا توانمندتر باشیم. جذابیت دیگه این بخش اینه که پنل شکست معمولا پرطرفدارتر از پنل موفقیت هاست چون هم سخنران و هم شرکت کنندگان راه آزموده اشتباه رو با هم مرور میکنند! ولی مساله به اینجا منتهی نمیشود! ساختار این دورهمی بر مبنای تعامل همه شرکت کنندگان از جمله سخنرانان بنا شده. بنابراین پس از هر سخنرانی، شرکت کنندگان در “پنل سوال و جواب” اقدام به طرح سوال با سخنران می پردازند تا زوایای بیشتری از تجربه بیان شده برای دیگران کشف بشه.

همچنین در هر جلسه از دورهمی، استارت آپ های حوزه منابع انسانی اقدام به معرفی خودشون می کنند. این مهم از آنجا اهمیت بیشتری دارد که معمولا حوزه منابع انسانی برای استارت آپ ها حوزه کم طرفدارتری به نسبت سایر حوزه ها مثل فینتک و یا بقیه موارد است. در نتیجه خلاقیت کمتری وارد این حوزه شده و در سوی دیگر مشتریان بیشتری باید همچنان با بازار قدیمی و موجود و بدون تحرک منابع انسانی (نظیر استفاده از نرم افزارهای قدیمی محاسبه حقوق و دستمزد و یا سرویسهای قدیمی حوزه استخدام) تعامل داشته باشند. این در حالیست که در صورت معرفی و حمایت ایده های نو و استارت آپ های خلاق این حوزه، این بازار قابلیت های بالاتری در سایر ابعاد دارد که تاکنون مغفول مانده.لازم به ذکر است که هدف جلسات معرفی استارت آپ های حوزه منابع انسانی تنها معرفی استارت آپ ها نیست. بخش مهمی از مخاطبین این دورهمی، شرکت های سرمایه گذاری، شتابدهنده ها و حتی Angel هایی هستند که بدنبال شکار موقعیت های بکر سرمایه گذاری هستند. ما در HRMeetup بسیار خوشحالیم که این راه رو شروع کردیم و تمام تلاش خودمون رو میکنیم تا حمایتهای بیشتری رو برای این حوزه جلب کنیم.

از آنجا که اکثر شرکت کنندگان در این دورهمی، کارآفرینان و افراد تصمیم گیرنده اصلی در کسب و کار نظیر مدیران عامل، منابع انسانی و غیره هستند، حضور در این دورهمی بزرگترین فرصت برای جویندگان موقعیت های کاری جذاب به شمار میره که بدون واسطه با مدیران این کسب و کارها و بطور مستقیم گفتگو کنند.

در اولین دورهمی HRMeetup چه گذشت؟

با وجود برنامه زمانی بسیار محدود، رویداد HRMeetup در نخستین دور خود میزبان 90 نفر  کارآفرین و علاقمندان حوزه منابع انسانی بود.
53% از شرکت کنندگان این رویداد را آقایان و 47% را خانمها تشکیل میدادند. بسیار خرسندیم که فاصله جنسیتی شرکت کنندگان در این رویداد نزدیک بهم و نسبت به پارادایم های صنایع دیگر در کشور از برابری و تساوی بیشتری برخورداره. این موضوع، فرصتهای بسیاری رو پیش روی خانمهای فعال در این حوزه باز میکنه و HRMeetup خوشحاله که تونسته آغازکننده این راه باشه!

همچنین در این رویداد، 2 کارآفرین غیر متخصص HR به بیان تجارب خودشون در زمینه منابع انسانی پرداختند که با شور و شوق زیاد مخاطبین همراه شد! در ادامه، 2 استارت آپ مشغول در زمینه HR، به معرفی خود و سرویسهاشون پرداختن که موقعیت بسیار جذابی رو برای آشنایی دیگران با حوزه کاریشون ایجاد کرد!

این رویداد افتخار میزبانی بسیاری از نام آشنایان HR و مدیران خوب و کارآفرین رو داشت. نزدیک به 30% شرکت کنندگان در این رویداد در سطح مدیریت کسب و کار (C-Level) بودند که این موضوع بسیار جالب توجه بود.

در مجموع 40% شرکت کنندگان، متخصص HR و 60% نیز علاقمند به HR و فاقد تجربه در این حوزه بودند که نشان از پتانسیل بالای این حوزه داره. لازم به ذکره که 11% از شرکت کنندگان این رویداد کارجویانی بودند که بدون واسطه موفق به برقراری ارتباط با کارفرمایان در این رویداد شدند و بازخورد نظرات مثبت اونها مارو بسیار دلگرم تر کرد.

ترکیب شرکت کنندگان تنها محدود به دسته بندی های بالا نبود. 8% شرکت کنندگان این رویداد از بخش سرمایه گذاری، 38% شرکت کنندگان استارت آپ بودند، 20% متخصصان و مشاوران شخصی حوزه منابع انسانی، 19% از شرکت های متوسط (تا 100 نفر) و همچنین 15% هم از شرکتهای بزرگ (بیش از 100 نفر) در این رویداد مهم حضور داشتند.

85% از شرکت کنندگان، از این رویداد رضایت داشتند که باتوجه به نخستین تجربه در برگزاری چنین رویدادی در ایران، بسیار دلگرم کننده و باعث خوشحالی ما است.

این رویداد بدون همراهی تیم داوطلبین HRMeetup و حامیان خوب اون، قابلیت اجرایی شدن رو نداشت. به همین خاطر از همه کسانیکه برای این رویداد ما رو همراهی کردن، تشکر میکنیم و امیدواریم که بتونیم با همراهی اونها، این رویداد رو بطور منظم و ماهانه برگزار کنیم.

برای ما این تازه شروع یه ماجراجویی بزرگه که بدون وجود شما و همراهی تون دست یافتنی نیست.

تفاوتی نمیکند که شما در بخش منابع انسانی فعالیت داشته و یا بخاطر تجارب قبلی از آن متنفر هستید! HRMeetup برای همه افرادی طراحی شده که به دنبال شنیدن ایده های نو هستند.


مطالب و گزارش های رویداد HRMeetup را مطالعه کنید!

عکس ها، ویدئو، پادکست و آخرین اخبار HRMeetup را به ترتیب در Instagram، آپارات، شنوتو و Telegram، دنبال کنید!

در رویداد شرکت کنید!

شکست و یا موفقیت به یاد موندنی ای داشتین؟! سخنران بعدی ما باشید!

استارت‌آپ حوزه HR هستید؟ خودتون رو معرفی کنید!

داوطلب همکاری در برگزاری رویداد هستید؟ به تیم جذاب ما بپیوندید!

اسپانسر این رویداد خاص باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *