Event, HRMeetup

گزارش دومین رویداد HRMeetup

دومین رویداد HRMeetup در ایران، 1 آبان با حضور جمع زیادی از مشتاقان و علاقمندان منابع انسانی استارت‌آپ ها در شتابدهنده دیموند مستقر در دانشگاه تهران و با همراهی ایده‌ران برگزار شد.

HRMeetup رویدادی بین المللی است که هدف اصلی آن، شبکه‌سازی، تقویت دانش و شنیدن ایده‌های نو در زمینه منابع انسانی استارت‌آپ ها می باشد که مهم‌ترین بخش کسب و کار آنها را شامل می‌شود.

اینبار اما، HRMeetup علاوه بر میزبانی از مخاطبین استارت‌آپی، میزبان شرکتهای بزرگ و موفق داخلی بود که بجز علاقمندی به حوزه استارت‌آپ ها و شبکه سازی، بدنبال شنیدن ایده های نو در زمینه منابع انسانی بودند تا با رویکردهای جدید این حوزه بیشتر آشنا بشوند.

در رویداد HRMeetup، تجارب شکست و موفقیت در زمینه منابع انسانی استارت‌آپ ها توسط خبرگانی که با چالش های این حوزه دست و پنجه نرم کرده اند به اشتراک گذاشته می شود و در ادامه، مخاطبین در ادامه دادن بحث با سخنرانان همراهی میکنند تا تمام زوایای مورد بحث برای شرکت کنندگان نیز روشن شود.

شکست بخشی از روند موفقیت به شمار می رود و موفقیت نیز بخشی از روند پیروزی نهایی و دسترسی به اهداف را برای ما تسهیل میکند. به اشتراک گذاشتن تجارب شکست و موفقیت در خصوص رویکردها و مباحث منابع انسانی استارت‌آپ ها بقدری حائز اهمیت است که ما اعتقاد داریم شنیدن این دست تجارب به ما کمک میکند تا قوی تر و هوشمندانه تر از قبل عمل کنیم.

همچنین از آنجا که در این رویداد، ارتباط و برقرار کردن دیالوگ با سخنرانان بخش مهمی ازین رویداد را شامل می شود، بسیار خرسندیم که با مشارکت حداکثری شرکت کنندگان در این رویداد روبرو بوده ایم.

موضوع دومین رویداد HRMeetup، “چالش روابط بین استارت‌آپ ها، کارمندان و کارجویان” بود که توسط 4 سخنران و موضوعات مرتبط با موضوع رویداد به بحث گذاشته شد.

سخنران اولین پنل، سرکار خانم سمانه کوثری مدیر منابع انسانی و استراتژی شرکت شیپور، با موضوع “چالش‌های نگهداشت نيروهای نسل جديد در استارت‌آپ‌ها”، نکات بسیار مهمی در خصوص نحوه تعامل با کارکنان نسل جدید بیان کرده و به شرح تجارب موفق خود در شرکت شیپور پرداختند. اهمیت حمایت و فراهم کردن فرصت های توسعه مهارت برای Millennial، از جمله مهمترین رویکرد های موفق ایشان در این زمینه بود که با استقبال مخاطبین روبرو شد.

در ادامه جناب آقای حسن نوری مدیر فنی ایونت باکس، موضوعی با زمینه منابع انسانی از دریچه نگاه نیروهای فنی به اشتراک گذاشتند که موضوع آن چالش های ایجاد شده برای منابع انسانی استارت‌آپ ها توسط ابزارهای فنی بود. این سخنرانی با عنوان “چطور اسکرام کار تیمی ما را مختل می‌کند؟”، خبرگان منابع انسانی و همچنین نیروهای فنی استارت‌آپ را به وجد آورد و موجب نزدیکی نوع نگاه طرفین به چالش های مشابه گردید که معمولا در آنها زبان مشترکی بین این دو وجود ندارد. ذکر این نکته که ابزارها و رویکردهای جدید برای تسهیل فرآیندهای کسب و کار در استارت آپ ها بکار میروند و می بایست نسبت به استفاده از آنها با آگاهی رفتار نمود، از مهمترین نکات به اشتراک گذاشته شده این پنل بود.

سخنران بعدی، جناب آقای سید احسان علوی مشاور حقوقی و IP استارت‌آپ ها، با موضوع ” چالش‌های حقوقی منابع انسانی در استارت‌آپ‌ها چیست؟”، دریچه جدیدتری از چالش های روابط استارت‌آپ ها و کارکنان و همچنین کارجویان، با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشتند. چالش های این حوزه مهم که منجر به تجارب شکست بسیاری برای استارت‌آپ ها و همچنین شرکت های بزرگ گردیده با همراهی پرشور مخاطبین ادامه یافت و در ادامه ایشان اقدام به ارائه راه حل های مرتبط نمودند که با استقبال شرکت کنندگان روبرو گردید.

سخنران آخر، جناب آقای عادل طالبی مدیرعامل استارت‌آپ تیزلند، موضوع بسیار مهمی را با عنوان جذاب “رزومه های کوفتی که دریافت می‌کنیم!” ارائه نمودند. تجربه ناموفق ایشان در استخدام یک بازاریاب دیجیتال از جمله مواردی بود که اکثریت شرکت کنندگان، حداقل یکبار آن را تجربه کرده و فعالانه به دنبال راه حل بهتری برای آن بودند. چالشی که نه تنها بزرگنمایی کارجویان در رزومه های ارسالی ایشان را در بر میگیرد بلکه توسط سایتهای کاریابی، به اشتراک گذاری رزومه و رزومه سازها، تشدید شده و منجر به از دست دادن زمان و هزینه می گردد. راه حل های ابتکاری و خلاقانه ایشان در استخدام نیروی بامهارت، مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت و راه های جدید تری برای خبرگان منابع انسانی و کارآفرینان به اشتراک گذاشت که با تشویق ایشان روبرو گردید.

با پایان پنل سخنرانی ها و به اشتراک گذاری تجارب شکست و موفقیت، شرکت کنندگان در پنل بازی قرار گرفتند که با استقبال بی نظیر ایشان روبرو شد. در این پنل که با همراهی استارت‌آپ فربودانگاره، خلاق ترین شرکت طراحی بازیهای سازمانی، گیمیفیکیشن و بازی های محیطی برگزار شد، شرکت کنندگان بصورت فعال می بایست معمایی را حل میکردند که موضوع دومین رویداد HRMeetup و تجارب به اشتراک گذاری شده را مرور می نمود.

در بخش نهایی، شرکت کنندگان اقدام به شبکه سازی نمودند و نظراتشان را با ایده‌کست، رسانه استارت‌آپ ها که پارتنر رسانه ای این رویداد است در میان گذاشتند.

دومین دور این رویداد هیجان انگیز با نتایج فوق العاده در حالی به پایان رسید که شرکت کنندگان از آن رضایت بالایی داشتند.


مطالب و گزارش های رویداد HRMeetup را مطالعه کنید!

عکس ها، ویدئو، پادکست و آخرین اخبار HRMeetup را به ترتیب در Instagram، آپارات، شنوتو و Telegram، دنبال کنید!

در رویداد شرکت کنید!

شکست و یا موفقیت به یاد موندنی ای داشتین؟! سخنران بعدی ما باشید!

استارت‌آپ حوزه HR هستید؟ خودتون رو معرفی کنید!

داوطلب همکاری در برگزاری رویداد هستید؟ به تیم جذاب ما بپیوندید!

اسپانسر این رویداد خاص باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *